Jdi na obsah Jdi na menu

VAL DI SOLE NA SKIALPINACH A SNĚŽNICÍCH

 Značené a upravené trasy pro sněžnice a skialpinky.

foto-22-val-di-rabbi.jpg

Zimní výlet na sněžnicích či skialpinách je unikátním zážitkem pro každého, kdo má jen trochu rád sníh a zimu. Ve Val di Sole najdete 37 označených tras, které Vás zavedou do nepoznaných zákoutí Val di Rabbi, Peio, Sole, dolomiti di Brenta, Vermiglio a Passo Tonale. Obtížnost stanovili naši Maestri di Sci Scuola Italiana di Alpinismo e Scialpinismo Val di Sole.  Trasy jsou také zmapované na GPS.

Nutná výstroj: Sněžnice s hřeby, hůlky, technické prádlo a několik vrstev lehčího zimního strojení, pohodlný batoh s odděleným místem na potraviny a teplé nápoje v termosce, čepice, rukavice, boty nejlépe goretexové, krabicka první pomoci, ARTVA - vyhledávací zařízení, nebo alespon nabitý mobilní telefon.

Při odchodu na jakýkoli výlet, zanechte zprávu kam jdete v ubytovacím zařízení a informujte o svých plánech. Doporučuje se, chodit do hor, ve skupině minimálně 3 osob.

V případě že budete potřebovat pomoc volejte:

115  nebo 118 - TRENTINO EMERGENZA a na tomto čísle nahlaste, kde jste - alespon nějaký záchytný bod dle mapy, odkud jste šli a kam jste chtěli dojít, co se Vám stalo -  zranění, infarkt nebo něco jiného, v jakém stavu a kolik je zraněných.

Na těchto tel. číslech si koordinují případnou pomoc či záchranu zraněných nebo nezvěstných osob. Vždycky dávejte co nejpřesnější informace, ulehčíte tím záchranářům práci a budete mít větší šanci na přežití. Při plánování trasy si napište hlavní názvy a jména na papírek, protože ve stresové situaci si na italské názvy nevzpomenete.

Ve volné přírodě se pak chovejte s respektem k zvířatům, která můžete potkat - Jelen, srnec, muflon, kozoroh.... Zvířata nerušte, protože útěkem přichází o spoustu energie, kterou nedokáží v zimě doplnit a umírají vysílením.

VAL DI RABBI

 

1. Le Malghe di Rabbi  

- začátek trasy je na parkovišti v lokalitě Cavallar  1480  mnm , odtud na  Malga Artisé 1890 mnm  - potom Malga Cespedé - 1892 mnm - Malga Paludé alta 2054 - Malga Paludé Bassa 1835 mnm - loc. Cavallar

Charakteristika trasy -  9 km dlouhá vycházka, která trvá 6 hodin. Obtížnost střední. Panoramatické a slunečné. Je tu velice pravděpodobné, že se tu potkáte s divokou zvěří.

2. Sentiero Dei Masi di Valorz

- začátek trasy je u Informačního centra v San Bernardu 1093 mnm - procházka mezi Masi di Valorz - Baito Forestale  1364 mnm a návrat po pravé straně říčky Valorz.

Charakteristika trasy:  4 km dlouhá vycházka cca 3,30 hod - jednoduchá, uprostřed přírody, mezi typickými budovami z minulosti -  MASO - znamená staré horské stavení. V zimě tam určitě bude sníh...

20160208_142732.jpg

3. Alpe Pozze

- začátek trasy je v Ortisé na náměstíčku s kostelem 1477 mnm - Malga Stabli 1911 - Malga Bronzolo - Malga del Monte Alta 2106 mnm - Malga del Monte Bassa 1699 - Menas 1517 mnm

Charakteristika trasy: 12 km  za 7 hodin, obtížnost střední až vysoká.. ale panoramatické, slunečné s výhledem na Val di Sole, Dolomiti di Brenta a na Presanellu... nádherné

No a na tohle budu muset trooooošičku trénovat / nebo to nechám na mladší :D/

Jen si na to klikněte :DDDD no není to pro každého... jen pro vyvolené a mě cheeky 

Mapa

na-vychazce.jpg

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky SNĚŽNICE VAL DI PEIO 3000 MNM