Jdi na obsah Jdi na menu

OH SOLE MIO zimní magazín

V dechberoucí krajině, mezi nádhernými horskými masivy dolomit i alp v západní část Trentina v excelentní pozici mezi Alto Adige a Lago di Garda, najdete neuvěřitelné údolí, které se jmenuje Val di Sole. Údolí obklopují horské masivy přesahující 3000 mnm a chlubí se velkým počtem slunečních dní. Prostě perfektní destinace pro milovníky lyží a snowboardů. 

20150323_105758.jpg

 

 

 

 

 

A nejenom....Jsou zde záviděníhodné terény pro Freeridisty, skialpinisty, najdou se tu centra heliskiingu a další nepřeberná škála zimních sportů včetně bruslení. Je zde prostě pro každého něco.

- Folgarida Marilleva - tato skiarea s 25 lanovkami a 35 sjezdovkami zajištuje zábavu a uvolnění na sněhu v opravdickém ráji pro sjezdaře, snowboardáky, freestylisty.. Dva krásné dětské parky jsou rájem i  pro nejmenší milovníky sněhu

- Ponte di Legno - Tonále, tak to je ráj pro freeridisty a skialpinisty. Z vrcholku ledovce Presena 3000 mnm se otvírají skialpinistické cesty na Ledovec Adamello, Lobie a další vrcholky masivu Adamelo - Presanella.

Sjezdaři si užijí perfektní sjezdovky na ledovci, v Ponte di Legno a Temů. Parky a školičky pro nejmenší jsou zde samozřejmostí.

radek-s-prknem.jpg

 

 

 

 

 

- Pejo - tam kde příroda kraluje. Z výšky 3000 mnm, kam Vás doveze lanovkový "autobus" je úžasný rozhled na blízký masiv Presanella a vzdálenější východní dolomity. Ten kdo dolomity trochu zná, dokáže obdivovat královnu dolomit Marmoládu.... pro koho je lyžování vášen, tak si užije krásné dny na 10 km sjezdovce z 3000 do Peia, kde může zakončit den odpočinkem v místních lázních.

Peio Doss dei Gembri

 

 

 

 

 

 

Madonna di Campiglio - Pinzolo = Val Rendena

další úžasné údolí, které je propojeno s Val di Sole lanovkou i sjezdovkami, tak to je dalších 120 km sjezdovek, snowparků a 30 lanovek. Všechno je propojeno a za jeden den nemáte šanci projet všechno z Marillevy přes Folgaridu, Madonnu do Pinzola...

PASSO TONÁLE - PONTE DI LEGNO - TEMU

Paradiso = ráj  .... legendární černá sjezdovka na Passo Tonále  ....  30 lanovek a vleků...... nová kabinková lanovka na ledovci... více jak 100 km sjezdovek 

a nejenom sjezdovky ale i FREEDOM = FREERIDE, SKIALP....WOOOOOW....

SEZONA 2017/2018

Novinky:

Nová sedačková lanovka MALGHETTE:

20171203_105629.jpg

 

 

 

 

 

 

Frčí to na Monte Vigo docela rychle a místo 10 minut na nevypolstrované sedačce se to ted dá asi za 4 minuty  i se zahřátou zadélí. Bublinové sklo je modré a tak je pohled na svět hned azzurový :Dyes

Já bych k tomu dala písničku: " NEL BLÚ DIPINTO DI BLÚ" 

20171203_110448.jpg

 

 

 

 

 

Druhá novinka letos je nové OMETTO 2 . Ještě jsem se na něm nesvezla, protože ho stále ještě stylizují, ale pokud si budete chtít zazávodit, tak je to dobrá volba.

Další novinka bude zajímat lyžníky z Folgaridy. Na sjezdovce Azzurra č. 2 jsou od letošního roku využívány nové systémy zasněžování. Jednoduše řečeno : zvládnou nafoukat sníh i za vyšších teplot a ten sníh pak vydrží. To znamená, že Azzurra je otevřená od začátku sezony a může se na lyžích sjíždět až do Folgaridy. SUPER.

Zatím poslední novinka je  : STAY IN TOUCH  : a to překvapilo i mě. I v Marillevě a Folgaridě jdeme se světem / na volnou wifi se člověk ted připojí skoro po celém světě a tak si myslím, že jsme mezi posledními / ale snad je to dobrý začátek :D  V Madonně, Pinzolu, Peiu i Passo Tonále WIFINA je a u nás v Marillevě a Folgaridě je od letoška wink

valdisoleski_cimapresena_1875820.jpeg

Nesmím zapomínat na staré dobré PASSO TONÁLE... letos tam otevřeli nové rifugio pod Cima Presena ve 3000 mnm. Asi bych to měla komentovat: Úžasné, úžasné, úžasné.... no ale tolik je zas chválit nebudu, přece jenom pískám za Marillevu a ta může i s novou lanovkou jen závidět.  Nicméně se už nemusí bát jezdit na Presenu ani Snowboardáci, protože místo těch dvou debilních vleků  je tam krásná kabinová lanovka. Na rifugiu je lux ubytování, wellness, dobrý papáníčko, k pití mimo vody dostanete i Ferrari.... asi stojí zato si tam na noc na dvě hupnout. 

 

SEZONA 2018/2019

 

Náhledy fotografií ze složky APARTMÁNY PO REKONSTRUKCI