Jdi na obsah Jdi na menu

LÉTO 2018

Val di Sole, které najdete v západní části Trentína je  obklopeno nejznámějšími pohořími  z celých Alp.... Dolomiti Brenta, masív Adamello - Presanella, skupina Ortles - Cevedale a skupinou Maddalene. Víc jak třetina území je v chráněné zoně. Val di Sole je vstupní branou do národního parku Dello Stelvio a přírodního parku Adamello - Brenta.

Val di Sole je nejproslulejší údolí v celých alpách v zimním i letním období a může se chlubit nejrozmanitějšími možnostmi odpočinku, sportu i užitku. 

Odpočívat můžete v Terme Peio a Rabbi, které jsou proslulé svojí léčivou vodou v celé evropě. Odpočívat můžete na baitách v tiché odluce s nespočetnými možnostmi trekingu.

Outdoorové sporty  tu jsou provozovány na nejvyšší úrovni a v největším rozsahu. Žádné údolí v celých alpách nemá tolik možností - v zimě se zde scházejí lyžaři a snowboardáci z celého světa, propojená lyžařská oblast skýtá více než 150 km sjezdovek, několik snowparků a dětských parků, sněžnice, skialpy, squady, seskoky z heliski jsou zde normální zábavou, v neposlední řadě tu můžete zažít závody tažných psích spřežení a přes kopec v Madonně di Campiglio pořádají i závody světového poháru ve slalomu mužů.

První letní návštěvníci jsou motorkáři, kteří přejíždí naše sedla - Tonále, Gavia, Stelvio, Mendola  a vyráží do více i méně vzdálených lokalit, ze kterých je nejoblíbenější destinace Lago di Garda a pro fajnšmekry i Lago di Como.

S přibývajícími teplotami se vyrojí cyklisté a to nejenom silniční, ale MTB, sjezdaři, koloběžkaři a ti nejlínější jezdí na elektrokolech, kterých je v půjčovnách na výběr velké množství.

Když začnou tát ledovce, tak se naplní koryto řeky NOCE a zde najdou svůj ráj raftáci, kajakáři, hydrospeedaři  i sportovní rybáři..

Se začátkem prázdin se začnou ve Val di Sole objevovat lezci všeho druhu - rychlolezci, horolezci, cimalezci, feratisti a další blázni,  kteří se honí za vyšším levelem adrenalinu v krvi. Najdou tu umělé stěny, zajištěné stěny, nezajištěné stěny, na Brentě na ně čekají feraty, v Adamellu, na Presanelle a v masivu Ortles a Cevedale ledovce  a kopečky, které dosahují 4000 mnm.

Během prázdnin je možné si zakoupit VAL DI SOLE CARD, která umožnuje jezdit zadarmo lanovkama, cyklobusama, autobusama, parkovat zadarmo na parkovištích v národních parcích, navštěvovat muzea, zámky hrady, jezdit  vláčkem...