Jdi na obsah Jdi na menu

CYKLO BRENTA LETO 2013

 

DOLOMITY BRENTA NA KOLE

10 ti-denní cykloturistický výlet do Itálie. Základní doporučený program je velmi nenáročný a zvládne ho v podstatě i netrénovaný cyklista, což je umožněno výjezdy doprovodným busem do přilehlých údolí. Zájemcům však můžeme nabídnout po dohodě i náročnější program. Jedná se o individuální etapové putování hvězdicově ve  VAL DI SOLE / Údolí slunce /, které nebylo takto pojmenováno bezdůvodně, slunce zde doopravdy panuje po většinu roku. Denně budeme vyrážet s pomocí doprovodného busu nejen do oblasti Val di Sole, navíc jsou do programu zařazeny jednodenní výlety do Madonny di Campiglio a k jezeru Lago di Garda. Nakonec po cestě zpět domů navštívíme excelentní vinařskou oblast Strada del Vino u Bolzana. V celém údolí až po Passo Tonale je vše, co hory mohou poskytnout pro letní sporty - horská kola, procházky údolím, lehký trekking, náročnější ferraty v národních parcích Stelivo s nejvyšší horou Východních Alp - Ortlerem a národních parcích Adamello a Brenta. Zelené stráně a vysoké štíty hor se střídají s divokými říčkami a průzračnou hladinou jezer. Projedeme horskými pěšinami, vojenskými cestami z 1. sv. války, lyžařskými terény i údolími bystřin do světa velehor. Kdo si chce odpočinout od rychlého života v civilizaci, může projet staré vesničky, hrady, zámky a další místa, kde se zastavil čas. Budeme ubytováni v apartmánech ve vesničce Marilleva, která leží v srdci Val di Sole. Je to lyžařské, turistické, vodácké a cyklistické centrum. V údolí pracuje také několik raftových a multisportovních středisek, na zájemce čeká rafting na ledovcové řece Noce /jel se zde světový pohár v jízdě na divoké vodě/. Dalším sportem, který je zde hojně provozován je cyklistika, jak už horská kola, tak i silniční. Každý rok je zde pořádán evropský pohár ve sjezdu na horských kolech. Jeden den si zpestříme výletem do bikového ráje k největšímu italskému jezeru Lago di Garda, kde se prolínají velehorské Dolomity s téměř dvoutisícovými horami a svět slunce a tepla se středomořským klimatem a flórou.. Další velice zajímavou variantou je výlet do světoznámého top střediska v italských Dolomitech - do Madonny di Campiglio. Na závěr se přesuneme za poznáním cyklostezky Cestou vína - Strada del Vino kolem vinohradů v oblasti jezera Lago di Caldaro západně od řeky Adige u Bolzana, s možností ochutnávky vín ve středověkých sklepích. Denní etapy jsou doporučené, kdo nechce nemusí se jich zúčastnit a udělat si například volný den. Další variantou je možnost pěších výletů s využitím lanovek z údolí, nebo možnost raftingu. Náročná stoupání si ulehčíme využitím doprovodného busu nebo lanovek.

Počet dní na kole: 8.

Doprava: autobusem se speciálním přívěsem na kola. Autobus k dispozici každý den, kopíruje naši trasu a jsou zařazeny čekací zastávky, na kolo si proto můžete vzít s sebou jen nejnutnější věci.          

Doporučené kolo: trekkingové, horské.
Náročnost: nízká -střední.  Ubytování: apartmány pro 4, nebo 6 osob, / za příplatek je možno obývat apartmán i menším počtem osob / vybavené kuchyní a jídelním koutem s možností vaření, obývacím pokojem, sprchou, WC.  Stravování: z vlastních zásob ve vybavených kuchyňkách apartmánů, není však problém zakoupit místní kvalitní potraviny za ceny srovnatelné s našimi, nebo v restauracích.

Po dobu pobytu bude čepováno české pivo za české ceny !
Termín:    04.07. – 13.7.2013

Ceny:   6 800,-Kč dospělý,  5 700,-Kč dítě do 15 let

 

Zálohu ve výši 1 000,-Kč je nutno uhradit do 25.2.2013

V ceně zájezdu je zahrnuto: doprava autobusem, přeprava kol, 7x nocleh v kompletně zařízených apartmánech, pobytová taxa, informační a propagační materiály, převoz osobních věcí, asistenci cykloprůvodce, mapky trasy, dopravu s vlekem na kola. Cena neobsahuje: povinné pojištění /cca 20 Kč os. na den /, nepovinně lanovka v Madonně di Campiglio 7 €, na Passo Tonale 11 €, v Peju 6 €, nebo v Marillevě  7 € , eventuelně rafting a půjčení vybavení asi 30 €. je velmi pravděpodobné, že v tomto období budou lanovky v údolí Val di Sole zdarma ! – to ale bude známo až na jaře 2013.

Program:  1.den : navečer odjezd z ČR, noční přejezd do Itálie. 2. den: po příjezdu ubytování a seznámení se s okolím 3. - 8.den: každodenní výjezdy busem: 3. den:z Passo Tonale kolem starých rakouských pevností, 4. den:přes lázně Rabbi pod ledovcem Cevedale a Národním parkem Stelvio, 5. den: přes lázně Pejo k přehradě Pian Palú na úpatí Ortleru, 6. den: Madonna di Campiglio - lanovkou s koly pod Monte Vigo, přes Folgaridu zpět, 7. den:dopoledně pěší výlet do horských partií s využitím lanovky, odpoledne možnost sjetí řeky Noce na raftu, 8.den: cykloturistika do oblasti jezera Lago di Garda, což je největší italské ledovcové jezero, jehož severní část, kterou budeme prozkoumávat, připomíná fjord, který obklopují hřbety až 2000 m vysoké, s mimořádnou mnohotvárností krajiny láká nejen turisty a cyklisty, ale díky středomořskému klimatu a silnému čerstvému větru také windsurfaře. 9.den: poslední den při návratu domů dojedeme busem k vinařské cyklostezce u Bolzana s názvem Cestou vína – Strada del Vino, kolem vinařských vesniček, např. Tramin/Termeno, Saturn/Salorno, nebo Eppan/Appiano, které jsou obklopeny okouzlující a idylickou krajinou s možností ochutnávky a zakoupení místních vyhlášených vín ve středověkých sklepích, např. odrůdy Gewürztraminer, Lagrein a Vernatsch, které byly vyšlechtěny přímo zde v Jižním Tyrolsku. Poblíž se nachází jedno z nejteplejších jezer jižních Alp, přímo stvořené ke koupání - Kalterer See/Lago di Caldaro. Zde po koupání navečer naložení kol a po dálnici odjezd směr ČR. Podrobné denní plány a mapky obdrží účastníci na místě.   10.den: příjezd do ČR dopoledne

Přihlášky:   Jana Cabalková

montana.jana@seznam.cz

tel. 00420732 205 408

 

Náhledy fotografií ze složky LÉTO VE VAL DI SOLE 2012